Drzewo okrągłe

Surowe, Nieprzetarte

Drzewo okrągłe to surowiec, który nie został przetarty, zatem jest to produkt niepoddany wstępnej obróbce tartacznej. Sprzedawane jest formie okrzesanej, bez gałęzi. Zastosowanie drewna okrągłego jest  bardzo szerokie. W zależności od jego wymiarów, znajduje zastosowanie w formie nieprzetworzonej bądź też wykorzystywane jest w procesie produkcji.
Nieprzetworzone drewno okrągłe można stosować jako podstawę konstrukcji (pale, słupy, żerdzie), natomiast przetworzone drzewo okrągłe znajduje zastosowanie jako surowiec tartaczny.
Służy do tworzenia tarcicy poprzez przecieranie – a następnie – może być
obrabiane w celach, które są zależne od rodzaju drewna i długości kłody
czy dłużycy (głównie więźba dachowa).

Podstawowa forma podziału drewna okrągłego jest zależna od średnicy pnia oraz długości belki, przez co wyróżnia się drewno:
– wielkowymiarowe
– średniowymiarowe
– małowymiarowe

W naszym zakładzie oferujemy głównie drewno wielkowymiarowe, które dzieli się na:
– Dłużyce (Długość > 9m)
– Kłody (Długość 2,5, – 9m)

Pod kątem gatunkowym sprzedajemy głównie:

– świerka
– jodłę

W wariantach:
– okorowanym
– pozbawionym okorowania

Ogólna charakterystyka wyżej wymienionych gatunków znajduje się poniżej.

wood-3662510_1920
Drzewo lekkie, miękkie

Świerk

Drewno świerkowe wykorzystywane jest powszechnie między innymi w budownictwie. Drewno ma barwę jasną, niekiedy białą. Jest to drewno wyjątkowo miękkie, dzięki czemu jest łatwe w obróbce.
Podobnie jak jodła czy sosna również świerk wykorzystuje się do produkcji desek, kantówek i innych elementów drewnianych. Wykonane ze świerku świetnie się prezentują i można je bez obaw wykorzystać w różnych konstrukcjach, gdyż jest to drewno wytrzymałe.

forest-gea0977a60_1920
Drzewo ciężkie

Jodła

Drewno jodłowe posiada gęstość 460 kilogramów na metr sześcienny, należy więc do najcięższych gatunków w naszym kraju. Drewno jodły jest białawe, ale może przyjmować żółtawy bądź lekko zielony odcień. Obróbka drewna jodłowego jest stosunkowo łatwa, drewno to dobrze poddaje się piłowaniu, wierceniu oraz szlifowaniu, problemów nie powinno sprawić także gwoździowanie i łączenie za pomocą śrub.
Drewno jodłowe znalazło bogate zastosowanie w przeróżnych dziedzinach gospodarki. Używa się go zarówno w budownictwie drewnianym, jak i przemyśle drzewnym czy branży muzycznej.

Zdjęcia produktów

Belki Jodły oraz Świerka

Dane kontaktowe

odwiedź takźe

F.H.U Piotr Pyrz

Nie czekaj, skontaktuj sie z nami!